Jaarverslag 2024 Stichting De regenboog voor Gambia.
De verkopen van Pesse zijn van 1-1’24 tot 1-7’24 gestopt in Pesse, na 1 juli gaan we ook de vrijdag open van 10 tot 16.00u.
In februari weer een droge worstenactie opgezet en dat heeft weer een leuk bedrag opgebracht.
Zondag 14 april weer een Gambiadienst gehouden in de Hoofdstraatkerk, wat een groot succes is geworden, de collecteopbrengst was voor de Stichting.
Projecten: de door ons gerealiseerde projecten hebben onderhoud nodig en waar kan worden ze verduurzaamd.
Bij de ziekenhuizen worden volkstuintjes aangelegd waar het personeel en de VDC fruit en groente kunnen verbouwen voor hen zelf en verkopen aan de lokale bevolking.
Bij de middelbare school in Bulock is door ons een omheinde volkstuin en waterpomp aangelegd met het doel de leerlingen kennis te laten maken met het zelf verbouwen van groente en fruit.
Op 4 oktober onze jaarlijkse Gambiaparty met ongeveer 100 gasten was een groot succes met weer een leuke opbrengst.
Bij onze reis van november( zelf betaald) hebben we besloten om de toiletgroep in Pirang opnieuw te betegelen en te sausen. In het bestaande oude gedeelte wordt de aanwezige laboratoriumruimte betegeld en voorzien van horrengaas. Dit ziekenhuis wordt nu een PLUS-ziekenhuis voor de omgeving.
In november beslissing genomen om nieuw ziekenhuis te gaan bouwen in Bessé ook dit zal een PLUS-ziekenhuis worden, d.w.z. met een laboratorium. De opdracht voor de bouw is inmiddels gegeven.